Vaikų odontologija

Home / Vaikų odontologija

Vaikų odontologija

Pirmasis vizitas pas odontologą

Vaikučių dantis reikia prižiūrėti nuo pat mažens, kai tik jie pradeda dygti.

Deja, dažniausiai tėvai vaikus pas dantų gydytoją nuveda tik tuomet, kai atsiranda problemų arba tik prieš mokyklą, kai reikalinga pažymą iš odontologo

Mes rekomenduojame atvykti pirmam vizitui kai tik prasikala pirmas dantukas. Odontologas, pasikalbėjęs su mama, apsvarstęs visas rizikas, gali numatyti, kada atsiras kariesas ir padėti tam užkirsti kelią. Taip pat gydytojas patars kaip maitintis, teisingai valyti dantukus, papasakos apie burnos higieną.

Pieninių dantų gydymas

Vaikams pirmiausia išdygsta pieniniai dantys, kurie iškrenta ir nuo 5-14 m. dygsta nuolatiniai dantys. Iki 6 m. tėvai turi padėti vaikui išsivalyti dantis, kadangi, kol vaikas nemoka rašyti, jam sunku ir teisingai išsivalyti dantis. Dauguma tėvelių mano, jog gydyti pieninių dantukų neverta, nes jie vis tiek iškris. Tai manydami, jie smarkiai klysta. Kadangi nuolatinis dantis dygsta po pieninio apačia, danties užuomazgos formuojasi tame pačiame kaule. Ir jei pieninis dantis sugenda, supūliuoja, tai gali paveikti ir nuolatinį dantį pakeičiant jo spalvą, paviršiaus lygumą, taip pat nualinti organizmą. Negydomas dantis ilgainiui sukelia skausmą, dėl to vaikas dar labiau bijo eiti pas odontologą. Taip pat ir gydymas tampa sudėtingesnis, nei kreipiantis iš karto. Todėl pieninius dantukus BŪTINA gydyti, kol jie dar nesukelia skausmo. Šiais laikais gydymas yra neskausmingas, todėl vaiką reikia nuteikti pozityviai.

Pieniniai dantys gali būti plombuojami ir spalvotomis plombomis, tad visada sukelia vaikams džiaugsmo.

Silantai ir fluoro profilaktika

Silantai

Kariesas dažniausiai pažeidžia vaikų krūminių dantų vageles. Todėl dantų vagelių hermetizavimas silantais apsaugo šias vietas nuo ėduonies. Silantai yra skysta plombinė medžiaga, naudojama užpildyti krūminių dantų vageles. Tokiuose dantyse nesikaupia maisto likučiai, juos lengva valyti. Silantais dengiami sveiki nuolatiniai dantys (krūminiai ir kapliai). Procedūra yra greita ir visiškai neskausminga. Gerai atlikus silantavimą, jo rezultatais galima džiaugtis iki 10 m. ir ilgiau. Silantai karieso tikimybę sumažina iki 80-90 proc. Silantais gali būti dengiami ir sveiki suaugusiųjų dantys.

silantai

Fluoro profilaktika

Kita svarbi procedūra, apsauganti dantį nuo ėduonies yra jo dengimas fluoru. Fluoro aplikacijos palaiko reikiamą fluoro kiekį. Dantų paviršius padengiamas fluoro laku, kuris apgaubia dantis plėvele ir per 12 val. dantis pasisavina fluorą. Toks dantis išlieka atsparus ėduoniui 3-4 mėn. Fluoro aplikacijos yra paprastas ir pigus būdas apsisaugoti nuo dantų ėduonies. Fluoro aplikacijos gali būti naudojamos ir gydyti jautrius suaugusiųjų dantis.

fluoro

Reguliari burnos higiena yra pats paprasčiausias ir pigiausias būdas apsisaugoti nuo dantų ėduonies.