Dantų protezavimas

Home / Dantų protezavimas

Dantų protezavimas

Dantų praradimas yra ne tik estetinė, bet ir sveikatos problema. Susilpnėja kramtymas, likusieji dantys apkraunami bei ilgainiui taip pat gali sudilti ir nebeatlikti savo funkcijos.

Visa tai lemia žandikaulio pakitimus, veido formos deformaciją. Žmogus jaučiasi blogai, sutrinka jo savijauta bei pasitikėjimas savimi.

Mūsų klinika bendradarbiauja su teritorinėmis ligonių kasomis. Dantų protezavimo kaina:
  • 335,09 Eur kompensuoja pensininkams ir asmenims pripažintiems nedarbingais arba iš dalies darbingais;
  • 1031,04 Eur kompensuojama vaikams iki 18 metų;
  • 1031,04 Eur kompensuojama pensininkams ir asmenims pripažintiems nedarbingais arba iš dalies darbingais, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm. storio.

Dantų protezų tipai

issimami-protezaiIšimamieji pilni protezai

Protezai skirti asmenims, netekusiems visų dantų viršutiniame ir (arba) apatiniame dantų lanke. Šie protezai gali būti fiksuojami ant implantų.

dalinai-isemami-protezaiIšimamieji daliniai protezai

Protezai skirti pacientams, netekusiems kelių dantų viršutiniame ar apatiniame lanke. Dažniausiai gaminami galiniams dantų eilių defektams atkurti, kai nėra galimybių pritaikyti protezavimo implantais. Protezų kaina mažesnė nei implantų, o estetinė išvaizda yra gera.

fiksuotieji-protezaiNeišimamieji (fiksuotieji) protezai

Šie protezai tai – vainikėliai, daliniai vainikėliai, laminatai, tiltai, fiksuotieji dantų protezai, dedami ir ant implantų. Jie dedami ant likusiųjų dantų, pagerina kramtymo efektyvumą, suteikia estetinę išvaizdą ir pasitikėjimą savimi. Pacientui užtikrina visavertį gyvenimą.

estetiniai-protezaiEstetiniai protezai

Estetinis protezavimas atliekamas nusidėvėjusiems dantims, kai kitos priemonės negelbėja.

poreceliano-laminataiPorceliano laminatai

Porceliano laminatai padeda atkurti dantų formą, spalvą, dydį, rekonstruoti kietuosius audinius bei atkurti kramtymo funkciją.

Vainikėlių rūšys

metalo-keramikaMetalo keramika

Metalo keramikos vainikėlis gaminamas iš metalo, kuris padengiamas keramikos sluoksniu, todėl atitinka natūralią dantų emalio spalvą. Protezai estetiški ir gana tvirti. Trūkumas – danties protezas neatrodo toks natūralus kaip bemetalės keramikos vainikėlis. Galima protezuoti pavienius dantis bei eilę dantų.

bemetale-keramikaBemetalė keramika

Protezai gaminami iš porceliano, yra tvirti, estetiški, ilgalaikiai bei atrodo labai natūraliai.

cirkonio-keramikaCirkonio keramika

Pagrindas gaminamas iš cirkonio oksido, apdaila – iš keramikos. Šis protezas yra lengvas, atrodo estetiškai, natūraliai. Taip pat yra daug tvirtesnis nei bemetalės keramikos vainikėlis. Naudojamas tiek pavienių, tiek dantų eilių rekonstrukcijai.

lietas-metalinisLietas metalinis

Lietas metalinis vainikėlis gaminamas galiniams dantims, jei reikia tvirtumo, ilgaamžiškumo, ar gaminant stipresnė tiltinė protezą.

Protezavimas ant mini implantų

Įprastus dantų implantus keičia mini implantų sistema (All-on-4 sistema). Implantai yra žymiai mažesni, jų kaina yra ženkliai mažesnė.